Podsumowanie grudnia 2017

Na narodzenie się Bożego Syna każdego dnia dzielnie się przygotowywaliśmy poprzez różne zadania i wspólne spotkania roratnie w naszym przedszkolu. Podczas tych spotkań, które często były urozmaicane krótkimi scenkami, filmikami,  poznawaliśmy bliżej postać św. Józefa i uczyliśmy się piosenki „Strażnik Skarbów”.

Tradycją naszego przedszkola stało się przygotowywanie przedstawienia dla dzieci na dzień 6 grudnia. Jednak to nie takie zwykłe przedstawienie, gdyż aktorami stają się pracownicy przedszkola. W tym roku aktorki wcieliły się w role skrzatów, aniołków, bałwanka, groźnej Mrozeldy, reniferów i Rudolfa czerwononosego, który przemienił lodowate serce Mrozeldy i pomógł Świętemu Mikołajowi w dostarczeniu prezentów dla dzieci. Na ten moment dzieci oczywiście czekały z wielką niecierpliwością. Przywitały Świętego Mikołaja piosenką i wierszykiem.

11 grudnia najstarsze grupy „Malinki” i „Wisienki” udały się na wycieczkę do Gdańska, by odwiedzić krainę elfów. Po przyjeździe okazało się, że Pani Gwiazdorowa wyjechała, aby poprawić swój wygląd w święta, ale zapomniała o zrobieniu pierniczków. I tak dzieci wraz w elfami poprzez zabawę szukały przepisu na pierniczki, robiły ciasto, wycinały wzory, piekły i dekorowały. Na koniec każde dziecko mogło rozpoznać przyprawy i ich zapachy piernikowe oraz otrzymało ozdobnego pierniczka na swoją choinkę.

Ostatni tydzień przed Świętami w przedszkolu to czas spotkań opłatkowych w grupach razem z rodzicami i nauczycielami.  Na ten wyjątkowy dzień każda grupa przygotowała przepiękne jasełka. Dla grupy „Malinek” jasełka przygotowali sami rodzice.