Lubię wędrować po moim mieście

Grupa Wisienek w ramach realizacji tematu kompleksowego „ Lubię wędrować po moim mieście” odwiedziła kilka charakterystycznych miejsc w Wejherowie.

W czwartek 01.03.2018 grupa powędrowała do pobliskiej siedziby Nadleśnictwa na zimowe zajęcia z leśnikiem – p. Izabelą Pleskot.

Dzieci poznały ogród nadleśnictwa w zimowej szacie i bawiły się na śniegu rozpoznając tropy i ślady. Na koniec zajęć wręczyły pani Izabeli podziękowanie i otrzymały kule z ziarnami, aby dokarmiać ptaki z prośbą o zwieszenie ich w przedszkolnym ogrodzie.

W piątek 02.03.2018 Wisienki wyruszyły na kolejną wędrówkę po Wejherowie – tym razem miejscem docelowym był Ratusz Miejski.

Dzieci obejrzały makiety naszego miasta, rozpoznawały miejsca i budynki, następnie przeszły do nowej sali historycznej przedstawiającej Wejherowo z okresu międzywojennego, gdzie w swoim gabinecie siedział burmistrz miasta Teodor Bolduan, który je serdecznie przywitał i opowiadał o tamtych czasach i ludziach a przedszkolaki słuchały z wielkim zdziwieniem i zainteresowaniem. Dzieci miały też okazję wejść do sali obrad, zasiąść przy długim stole i wcielić się w rolę radnych. Obejrzały także celę więzienną.

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko–Pomorskiej było kolejnym miejscem, które Wisienki odwiedziły dnia 05.03.2018 w ramach kolejnej wędrówki.

Tu przywitał nas przewodnik p. Roman Drzeżdżon i oprowadził dzieci po salach i opowiadał ciekawostki z historii Wejherowa. Wisienkom spodobały się szczególnie maskotki przedstawiające różne postaci z kaszubskich dawnych opowieści – stolem, ciotka borowa, grzenia, purtk. Zaśpiewały także z przewodnikiem kaszubską piosenkę „Muzealne nuty” na znaną melodię „Kaszubskich nut”, a w przepięknej zimowej scenerii parku Majkowskiego zatańczyły dookoła śpiewającego Kaszuba.

W środę 28.02.2018 odwiedził nas p. Marcin, tata Zuzi, który opowiadał dzieciom o swojej pracy elektryka. Pan Marcin przyniósł ze sobą różnorodne akcesoria i dzieci mogły przymierzyć specjalną czapkę i kask chroniący głowę oraz posłużyć się wiertarką ze specjalną nakładką. Dzieci wręczyły panu Marcinowi laurkę, a Sebastian wyrecytował wiersz J. Tuwima „Pstryk”. My także dziękujemy bardzo tacie Zuzi za zaangażowanie i prosimy rodziców o odwiedzanie naszego przedszkola i opowiadanie dzieciom o swojej pracy.

Strona główna