Termin otwarcia Przedszkola – list do Rodziców

Witam serdecznie wszystkich Rodziców naszych Przedszkolaków,
Szczęść Boże!

Sytuacja, w której obecnie się znajdujemy, jest nietypowa. Musimy podjąć trud rozeznania i stawić czoła temu, co przed nami. Nigdy wcześniej nie stanęliśmy przed koniecznością zmierzenia się z takimi wyzwaniami, jakie stawia się nam obecnie.
Jak wszystkim wiadomo, otrzymaliśmy informację z ministerstwa, że do 24 maja br. została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Regulacje w tym zakresie zostały ujęte w nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej. Natomiast 29 kwietnia nastąpiła zmiana rozporządzenia MEN, na mocy której od 06 maja br. przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych oraz inne formy wychowania przedszkolnego będą mogły być otwarte.

Biorąc pod uwagę pierwszą informację, dotyczącą daty 24.05., zaplanowałam prace remontowe w czasie nieobecności dzieci. Gdy już wszystko zostało zaplanowane i ustalone, zaistniała możliwość szybszego powrotu.
Nagła zmiana decyzji władz naszego Rządu zasiała początkowo wiele niepokoju, a jeszcze więcej niepewności i niejasności co do sposobu przygotowania i wdrożenia wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, które mają być wsparciem w organizacji zajęć w przedszkolach. W materiałach znalazły się wskazówki, jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci podczas pobytu w przedszkolu.

link: Wytyczne GIS

Powoli sytuacja zaczyna się krystalizować, co wcale nie oznacza łatwego startu po przerwie.

Pierwsza informacja przekazana przeze mnie brzmiała: nie wrócimy do przedszkola przed 10.05. br. Zwróciłam się z prośbą o decyzję do naszego Organu Prowadzącego oraz czekałam na wytyczne Władz naszego Miasta, jak również przekazanie istotnych zaleceń Sanepidu. Ten ostatni wystosował ich sporo, a przed otwarciem placówki należy opracować odpowiednie procedury.

Drodzy Rodzice, mając na uwadze bezpieczeństwo naszych Przedszkolaków, wszystkich Pracowników Przedszkola, jak również zaplanowane wcześniej i rozpoczęte prace remontowe, przekazuję informację o decyzji otwarcia Przedszkola z dniem 25.05. br.

Ufam, iż do tego terminu wiele kwestii się wyjaśni i przez ten czas będziemy mogli jeszcze lepiej przygotować naszą placówkę, aby czas powrotu był jak najbardziej bezpieczny dla nas wszystkich. Zdaję sobie także sprawę, że przez niektórych Rodziców termin powrotu jest bardzo oczekiwany.

Pozdrawiam Wszystkich, Rodziców i dzieci, bardzo serdecznie.
Za wszelkie przejawy życzliwej współpracy, troski, z całego serca dziękuję.
Zapewniam o pamięci w modlitwie i polecam obecny czas i nasze zmagania dobremu Bogu przez wstawiennictwo naszej patronki bł. s. Alicji Kotowskiej. Obecny czas jest wyzwaniem, a decyzje muszą być bardzo odpowiedzialne.

Do zobaczenia niebawem
s. Sylwia Kochanowska CR